На головну
Про село Історія Гостьова Фото Повідомлення


Толока в Медведівці більше...

Вертеп 2011рік більше...

23 липня відбулася екскурсія в Гошівський монастир більше...

Вручення форми футбольні команді с.Чесники більше...

За кошти проекту на базі сільської бібліотеки буде створено інформаційний центр. більше...

Енергозберігаючі заходи в Чесниківській ЗОШ 1-2 ступенів ІІ-етап більше...

Історико-краєзнавчий нарис “Чесники — давнє село Опільського краю“ / Роман Коритко і Денис Белей/
 Біла алея /Мар'яна Яворська/
 Поезії /Мар'яна Яворська/

Чесники - мій дім :: Новини ::07.01.2011
   
Новини
  
7 січень 2011 року

 

  

Христос народився! Славімо Його!


7 січня - Різдво Христове - велике християнське свято, сповнене радості, щастя і веселощів

Вертеп 2011 рік
Вертеп 2011 рік
Невід`ємним атрибутом цього свята є колядки, з якими колядники ходять від хати до хати, сповіщаючи радісну новину - народження маленького Ісуса. На вулицях можна побачити вертепи - театралізоване дійство, яке передає містерію Різдва.
Театралізовані вистави на біблейські сюжети та  колядки незмінно підносять святковий настрій, притаманний різдвяному періоду.
А в Україні ці сценки ставлять колядницькі гурти, і є у вертепі і театралізоване дійство, і коляда, і віншування. Обов’язкові персонажі – пастушки, янголята, Ірод, Жид.
У колядників свої звичаї і традиції, не існує церковних правил чи настанов. Головне, щоб колядники пам’ятали заради чого вони йдуть по домівках, а театралізовані вистави-вертепи відповідали духу Євангельської історії про народження Спасителя. Колядки переказують історії про народження, життя, страждання та смерть Ісуса Христа, а також про життя Богоматері. Колядники ходять із „Віфлеємською зіркою”, яку прикрашають кольоровими стрічками, всередині розміщують невелику ікону Різдва Христового. Зі Святого Письма відомо, що першими христославцями були янголи Господні, потім віфлеємські пастухи і волхви.
Вертепні дії допомагають радість Різдва Христового донести із храму до кожної оселі і кожної родини. Особливе значення вертеп має для дітей. Він допомагає малечі зрозуміти значення події 2000-літньої давнини та долучитися до святкування Різдва.На фото: зліва направо: Руслан Донецький, Ігор Костюк, Віталій Пастущин, Святослав Гривнак, Богдан Гривнак, Андрій Романів, Руслан Костюк, Богдан Шеремета, Ігор Боднарчук

admin