На головну
Про село Історія Гостьова Фото Повідомлення


Толока в Медведівці більше...

Вертеп 2011рік більше...

23 липня відбулася екскурсія в Гошівський монастир більше...

Вручення форми футбольні команді с.Чесники більше...

За кошти проекту на базі сільської бібліотеки буде створено інформаційний центр. більше...

Енергозберігаючі заходи в Чесниківській ЗОШ 1-2 ступенів ІІ-етап більше...

Історико-краєзнавчий нарис “Чесники — давнє село Опільського краю“ / Роман Коритко і Денис Белей/
 Біла алея /Мар'яна Яворська/
 Поезії /Мар'яна Яворська/

Чесники — давнє село Опільського краю
Чесники — давнє село Опільського краю
Роман Коритко, Денис Белей
 

ст. 137. Розділ VI. Чесники в роки німецької окупації

Розділ VI
Чесники в роки німецької окупації
Як передбачали європейські та американські дипломати, військова угода між Німеччиною і Радянським Союзом була недовготривалою. Всього два роки. Після того, як Гітлєр і Сталін розділили Польщу, вони ще один поперед одного прихопили кілька європейських територій. Зокрема СРСР приєднав до своїх володінь Прибалтику та Молдавію. Ну а далі мусили відверто стикнутися лоб-у-лоб. Таким чином 22 червня 1941 р. розпочалася німецько-радянська війна. Червона армія відразу панічно покотилася на схід. Але репресивні органи квапливо чинили свою криваву місію: розстрілювали політичних в`язнів і закопували таємно від людського ока. На початку липня на Рогатинщині появилися передові загони німецької армії. Запеклих боїв з червоноармійцями не було, бо вони, відступаючи, тільки зрідка відстрілювалися. Знаємо, що 2 липня чулася стрілянина з боку Пукова і Чесник. Кулеметні черги приглушували гарматні вибухи. Про це записав у своєму щоденнику юнак з Добринова Павло Пащетник, який згодом став вояком Української Повстанської Армії. Його щоденник охоплює період з другої половини 1938 по вересень 1945 р. І на його сторінках є чимало згадок про навколишні села, у тому числі й Чесники. У процесі написання нашої книжки постараємося про них розповісти.
Стрілянина, про яку писав Павло Пащетник, про¬довжувалася й наступного дня. Він тоді якраз пас корову в Чесницькому Зрубі.
Змучені свавіллям енкаведистів, арештами, депортацією до Сибіру примусовим записом до колгоспу, галичани наївно сподівалися, що німці як культурна європейська нація, принесуть їм полегшу. Українці, що служили в Червоній армії, масово