Проситься Матірне Товариство "Просвіти" розслідити цю справу і вирішити чи нововписані члени мають право голосу так само, як члени від початку заснування читальні.
Цей лист підписали: Степан Сенів, Михайло Сухоребський, Михайло Шеремета, Микола Пахолок, Степан Шеремета, Влодко Шеремета, Сень Гривнак та Іван Шулевський.
Головний Виділ Товариства "Просвіта" зі Львова повідомив і повітову філію і читальняний осередок у Чесниках, що всі нововписані члени голосувати на зборах не мають права.
І все ж на надзвичайних зборах виділ місцевої "Просвіти зазнав змін. Насамперед Степана Сеніва не обрали головою. Мабуть, уся ота заворуха зчинилася через нього. Забігаючи трохи наперед, відзначимо, що його прізвища серед членів виділу аж до кінця 1937 р. не знаходимо. Та й деякі зміни відбулися серед членів як виділу, так й ревізійної комісії. У їх складі появилися нові прізвища. Назвемо повністю обраний виділ і ревкомісію на надзвичайних зборах:
Михайло Владика — голова, 33 р.
Степан Владика — заступник, 46
Карло Журавінський — секретар, 36
Микола Віткович — скарбник, 39
Олекса Гривнак — бібліотекар, 32
Михайло Росоловський — господар, 33
Петро Віткович — член виділу, 38
Степан Гривнак — І заступник, 28
Михайло Шеремета — II заступник, 48
До складу контрольної комісії ввійшли:
Степан Язловецький — 39
Севастіян Їжак — 58
Михайло Онищук — 54
Є у звіті повідомлення, що читальняний будинок належить громаді, що все його рухоме і нерухоме майно оцінюється вартістю 3000 зол. Названо також книжки, які мають попит у читачів: "Під тихими вербами", "Сонячний промінь", "У споконвічному вирі", "Перехресні стежки", "Кармелюк", "У неділю рано", "Хмари", "Син Землі", "Фата морґана", "Микола Джеря", "На уходах", "Ярошенко".
У 1933 р. у Чесниках було влаштовано великий концерт у честь гетьмана Івана Мазепи, про що писали тодішні газети. У Чесниках часто проводилися фестини, не раз сільські танцюристи та спортовці з "Каменярів" виступали у сусідніх селах, але найбільше любили гостювати у Данильчу. У відповідь данильчани також не пропускали у Чесниках жодних фестин.
На ті часи фестини — це було свято для всього села, до них серйозно заздалегідь готувалися, обов`язково запрошували духовий оркестр під музику якого спортовці виконували свої вправи, а танцю¬ристи танцювали. Важливим атрибутом свята було спорудження дере-в`яної трибуни, з якої виступали промовці. На фестинах завше зби¬ралися найповажніші люди села: священик, учителі, місцева інтелігенція, студенти, керівники політичних партій та громадських організацій.Під час свята відбувалися концерти, виступали хористи, танцюристи, солісти, дуети, ставилися цікаві сценки зі сільського побуту, гумористи висміювали політичні недоречності, дівчата та юнаки демонстрували спортивні вправи. Дуже радо глядачі сприймали виступ дітвори. Фестини проводилися у різних місцях: у 1935 р. — На Зрубі, у 1936 р. — Під Горою, у 1937 р. — у Кругульках, у 1938 р. — На Ставиську.
Досить обширний звіт чесниківської "Просвіти", який її керівництво надіслало до Львова у 1935 р. На той час осередок нараховував 163 члени, є позначка, що роботу читальні перевірив член філійного виділу В. Легкий.
І цього разу до складу виділу та ревкомісії було обрано кілька нових прізвищ. Відбулася заміна голови читальняного виділу. Виділ очолив рільник Остап Віткович, який мав 33 роки. Це ім`я вперше зустрічається у звіті за 1933 р. Там серед кількох прізвищ, які могли б якнайкраще організувати свято "Просвіти" є Остап Віткович. І на квітневих зборах 1935 р. його обрали головою виділу. Заодно назвемо всіх членів цього виділу:
Остап Віткович — голова, 33
Василь Шеремета — заступник, 27