На головну
Про село Історія Гостьова Фото Повідомлення


Толока в Медведівці більше...

Вертеп 2011рік більше...

23 липня відбулася екскурсія в Гошівський монастир більше...

Вручення форми футбольні команді с.Чесники більше...

За кошти проекту на базі сільської бібліотеки буде створено інформаційний центр. більше...

Енергозберігаючі заходи в Чесниківській ЗОШ 1-2 ступенів ІІ-етап більше...

Історико-краєзнавчий нарис “Чесники — давнє село Опільського краю“ / Роман Коритко і Денис Белей/
 Біла алея /Мар'яна Яворська/
 Поезії /Мар'яна Яворська/

Чесники — давнє село Опільського краю
Чесники — давнє село Опільського краю
Роман Коритко, Денис Белей
 

ст, 26-27

ниви № 20 Данила Бандаса з Данильча. Далі вгору вверх, перетинає головний проїзний шлях, що веде до Бережан і через 197,5 сажнів досягає пагорба № 17...

Далі границя лежить при тому ж полі 8, 5 сажнів до другого межового пагорба, знижується до дороги і тягнеться її серединою 335,5 сажнів до правостороннього кута... головного поля, відклинюється від дороги під кутом 183°, простягається на північний захід при згадуваному полі 8, 6 сажнів до спорудженого пагорба № 16...

Звідси границя проходить в попередньому напрямку, після повороту краєм ниви тягнеться 172,0 сажнів з перетином дороги до пагорба № 15. Тут, на вхідному куті, повернувши на північ 115°, кордон проходить при полі № 4 Василя Петришина з ... по прямій лінії 14,4 сажнів до пагорба № 14. Потім повертає у вихідному куті 119° на захід, йде зігнутою лінією 49,0 сажнів до пагорба № 13, який вивищується на куті владних полів з Данильча.

Далі границя просувається в тому ж напрямку по лагідно вигнутій лінії 68,0 сажнів до пагорба № 12, де повертає на 130° на північний захід і прямує довжиною на 27,5 сажнів до чергового межового пагорба № 11.

У вхідному куті, повернувши на захід на 107°, границя йде прямою лінією 35,5 сажнів до пагорба № 9. Тут границя утворює вхідний кут у 104°, повертає на захід, далі йде краєм вище згаданого поля з Данильча вигнутою лінією на південний захід на 135,0 сажнів і досягає пагорба № 8, який висипаний на ділянці № 20 Данила Бандаса з Данильча. Звідси, повернувши на 85° границя проходить 7,3 сажнів в північно-західному напрямку до межового пагорба № 7, потім повернувши на 106° на захід, простягається 56,0 сажнів по вигнутій межі поля Михайла Горішного з Данильча. Утворюючи вхідний кут у 96°, границя повзе прямою лінією донизу 26,6 сажнів до пагорба № 5. Звідси границя прямує вгору на 3,0 сажнів до наповненого водою рову, тоді повернувши на 85° на захід, після дуги струмка, йде вниз і через 72,0 сажнів досягає пагорба № 4, що споруджений на лівому березі.

Повернувши на 110° на північний захід, границя покидає струмок і просувається вигнутою лінією довжиною 183 сажні по краю владних полів Данильча, переходить у дорогу, що веде до Чесник, до пагорба № 3, який вивершений біля хреста. Відтак, повернувши на 123° на північ, границя довжиною 8,2 сажні навскіс перетинає дорогу до граничного горба № 2.

Далі граничні чесниківські землі, повернувши на 133°, знову в північно-західному напрямку, ще тягнуться 105,0 сажнів попри плавні вигину головного поля з Данильча, минають 105,0 сажнів у вхідному Путі 108°, тягнуться на північ 14,5 сажнів і на 104° повертають на північний захід і нарешті вигнутою лінією на 39,6 сажнів торкаються Межового пагорба № 1.

У вхідному куті 100°, повернувши на північ, границя вигинається западиною згадуваних полів Данильча і проходить 50,0 сажнів до високого пагорба, який позначено Ч.Д.П., утворюючи потрійний пункт Жовчева-Чесник-Пукова..."

Зауважимо, щоб добре розпізнати описані пограничні поля Чесник, необхідно переглянути кадастрову карту, що зберігається у Львівському історичному архіві. У цьому ж архіві збереглися списки тогочасних мешканців Чесник, Гонотарівки і Лопушної. Опублікуємо списки Чесник і хутора Гонотарівки, який довго належав до спільної громади. Разом на той час господарств нараховувалося 176. Зрозуміло, що без   Лопушної цифра дещо зменшиться. Цікаво, що прізвища у переважній більшості такі ж, як й сьогодні. У цьому легко переконатися, досить прочитати список. Публікуємо їх згідно з названими документам:

 Антонишин Іван    
Бандура Андрух — Гоноратівка        
Гривнак Гнат
Гривнак Гнат   
Гривнак Гриць   
Гривнак Іван
 Гривнак Кирило — Гоноратівка        
Гривнак Матвій
Гривнак Наум — Гоноратівка        
Гривнак Яким   
Дяків Мартин   
Фрик Максим   
Хамажук Стефан   
Цимбалістий Василь   
 Язловецький — ім`я нерозбірливе
Язловецький Максим
Язловецький Микита
Язловецький Пилип
Яновський Григорій
Ястріб Гульвер
Ястріб Данило
Ястріб Іван