На головну
Про село Історія Гостьова Фото Повідомлення


Толока в Медведівці більше...

Вертеп 2011рік більше...

23 липня відбулася екскурсія в Гошівський монастир більше...

Вручення форми футбольні команді с.Чесники більше...

За кошти проекту на базі сільської бібліотеки буде створено інформаційний центр. більше...

Енергозберігаючі заходи в Чесниківській ЗОШ 1-2 ступенів ІІ-етап більше...

Історико-краєзнавчий нарис “Чесники — давнє село Опільського краю“ / Роман Коритко і Денис Белей/
 Біла алея /Мар'яна Яворська/
 Поезії /Мар'яна Яворська/

Чесники — давнє село Опільського краю
Чесники — давнє село Опільського краю
Роман Коритко, Денис Белей
 

ст. 13 Розділ II. Чесники під гнітом польської шляхти та Австро-Угорської імперії з середини XIV до початку Першої світової війни XX ст.

Розділ II
Чесники під гнітом польської шляхти та Австро-Угорської імперії з середини XIV до початку Першої світової війни XX ст.

Як відомо з історії, з найдавніших часів існування української держави Чесники входили до складу Галицького, а відтак Галицько-Волинського князівства. Але в 40-их роках XIV ст. після вбивства останнього Галицько-Волинського князя Юрія II, розпочалася військова експансія польських і угорських королів на наші землі. Боротьба велася вперта і кривава. Поки жив воєвода Дмитро Детько, польські та угорські військові напади діставали гідну відсіч і змушені були забиратися геть. Але після його смерті політична ситуація у Галичині та на Волині різко погіршилася. Зрадливе боярство, яке сподівалося на ласку польського короля Казимира, фактично зрадило свій народ і запродалося жорстокому завойовнику.
 Таким чином у 80-их роках XIV ст. Польща остаточно загарбала галицькі землі. Всі родючіші ґрунти, кращі лісові масиви, пасовиська та луги стали власністю короля або польських магнатів та шляхти, котрі силою зброї принесли місцевому населенню не тільки соціальне, але й національне й релігійне гноблення. Якщо вести мову про Чесники, то сільські земельні багатства до 1433 р. належали королеві Владиславу Ягайлу, котрий часто-густо свої володіння роздавав тим, хто йому вірно служив, дарував за якісь особливі заслуги, але найбільше попросту продавав, щоб за виручені гроші поповнити королівську казну. Так поступив польський король Владислав Ягайло, продавши в 1433 р. село Чесники разом з сусідніми селами Миколі Параві з Люблина. Ось як звучить той документ: "24 червня 1433 р. Миколі Параві з Люблина було вручено